mrugające światełko

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
waldemarek_b
Junior
Posty: 179
Rejestracja: 06 lip wt, 2004 11:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Fabianów

mrugające światełko

Post autor: waldemarek_b »

pod wskaźnikiem paliwa jest czerwona kontrolka (prawy dolny róg) związana prawdopodobnie z płynem - ale dokładnie od czego ??? i dlaczego czasem sobie mruga bez powodu ???
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

To dobre pytanie bo te lampki, jak sie nie swieca, sa cale czarne wiec nawet ich nie widac. Ja tez nie wiem od czego one sa. W moim samochodzie jeszcze nie widzialem zeby ktoras sie zaswiecila.
A moze jednak ta twoja ma jakis powod do mrugania? :wink:
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
simonszop
Junior
Posty: 208
Rejestracja: 01 lut ndz, 2004 2:42 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: simonszop »

jedna z nich (tylko nie wiem czy prawa czy lewa) to kontrolka od plynu w chlodnicy (byl juz taki temat na forum o tych kontrolkach)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

jesli ci mruga (u mnie czasem tak) musisz dolac wody/plynu do takiego zbiorniczka w prawej czesci komory silnika przy szybie (prawej czesci = strona pasazera) przynajmniej u mnie w dieslu tak jest... mam ten zbiorniczek troche nieszczelny i co jakis czas musze troszke dolewac...
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

To jest tzw. zbiornik wyrownawczy plynu chlodniczego :wink:
Szczelny czy nieszczelny, plynu zawsze trzeba dolewac bo go ubywa.
Trzeba to poprostu regularnie kontrolowac.
Ja go regularnie kontroluje i nawet nie wiedzialem do czego sa te lampki bo mi dzieki tej profilaktyce jeszcze nigdy sie nie zaswiecily 8) :lol: :lol: :lol: :wink:
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
waldemarek_b
Junior
Posty: 179
Rejestracja: 06 lip wt, 2004 11:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Fabianów

Post autor: waldemarek_b »

a myślisz ze ja nie kontroluje - cały czas i bez przerwy - nie dolewam bo nie ubywa - a "swiatełko" jak chce to mruga a jak nie chce to nie - może to światełko to kobieta i ma rózne dni to dobre to złe (delkiatnie mówiąc) :D
P205 1.8D 1984 XUD7
Awatar użytkownika
waldemarek_b
Junior
Posty: 179
Rejestracja: 06 lip wt, 2004 11:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Fabianów

Post autor: waldemarek_b »

a jeszcze jedno przy małym poziomie płynu to zapala się kontrolka STOP i z jej lewej strony sjeszcze jedna od poziomu płynu - wiem bo już kiedyś to przerabiałem - to na chol........ jeszcze tak kontrolka przy wskaźniku paliwa
P205 1.8D 1984 XUD7
Awatar użytkownika
simonszop
Junior
Posty: 208
Rejestracja: 01 lut ndz, 2004 2:42 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: simonszop »

Jesli zapala Ci sie kontrolka STOP to radze sprawdzic stan klockow hamulcowych !!
waldemarek_b pisze:i z jej lewej strony sjeszcze jedna od poziomu płynu - wiem bo już kiedyś to przerabiałem - to na chol........ jeszcze tak kontrolka przy wskaźniku paliwa
o co chodzi :?: :?:
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

Kontrolka stop nigdy sama sie nie zapala, zawsze idzie w parze z jakas inna (tak wynika z moich obserwacji) na przyklad z kontrolka temp oleju, a jesli chodzi o klocki to razem ze STOPem pali sie wtedy ta kontrolka od recznego, jest wspolna na reczny i na stan hamulcow... ale jesli cos jest nie tak z klockami to czuc jak sie hamuje, pedal hamulca przy hamowaniu bije tak ze czuc na nodze...
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Kaktus
Maniak
Posty: 1567
Rejestracja: 12 cze czw, 2003 10:26 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Kaktus »

jezeli pali sie STOP i kontrolka od wody, to oznacza ze przegrzewa sie silniczek - radze wtedy zgasic autko i poczekac az ostrygnie (okolo 1 godziny) i dolac plynu. Nie radze dolewac zimnego plynu do nie schlodzonego silnika....
http://www.k-sport.eu - Budowa Samochodow Wyczynowych, Hamownia, Chip-Tuning.

DEAKTYWUJEMY PROGRAMOWO FILTRY FAP i DPF!!!

"Wygrywa nie ten, kto ostatni zaczyna hamowac, tylko ten kto pierwszy zaczyna przyspieszac" Tomasz Sikora
Grzybek

Wentylator

Post autor: Grzybek »

Mam ten sam problem, zapala sie lampka stop, lampka podwyższonej temperatury w silniku i ta lampka w dolnym prawym rogu. Zrobilo mi sie tak jak stalem w korku az para mi buchała spod maski!! Co sie okazalo spalil sie wentylator chłodnicy. W czasie jazdy ped powietrza wszysko chłodził ale jak stalem w korku to sie stasznie grzał. Sprawdz wentylator!! To moze też byc termostat ktory nie puszcza plynu chodzącego w obieg az zaczyna sie gotowac i wtedy lampki wariuja :wink:
Awatar użytkownika
waldemarek_b
Junior
Posty: 179
Rejestracja: 06 lip wt, 2004 11:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Fabianów

Post autor: waldemarek_b »

wentylator sprawny, napewno się na przegrzewa a lampka pod wskaźnikiem paliwa mruga nawet zimą przy rannym pierwszym odpaleniu -czasami
P205 1.8D 1984 XUD7
maJkeL

Post autor: maJkeL »

moze to byc kontrolka obecnosci wody we filtrze paliwa,ja mam takową i raz mi sie zapaliła nie pamietam gdzie ona byla wlasnie ale sprawdz sobie filterek.
Awatar użytkownika
waldemarek_b
Junior
Posty: 179
Rejestracja: 06 lip wt, 2004 11:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Fabianów

Post autor: waldemarek_b »

w filtrze nie ma czujnika - przewody nie są podłączone 8)
P205 1.8D 1984 XUD7
Awatar użytkownika
Kciuq
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip ndz, 2007 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Styx

Post autor: Kciuq »

tutaj znajduje sie opis kontrolek na pulpicie:

http://kciuq.w.interia.pl/deska_swiatelka.pdf
ODPOWIEDZ