Zlot w Krakowie

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
kermit
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź wt, 2008 10:40 am
Posiadany PUG: 205 1.8 D Turbo
Numer Gadu-gadu: 8950077

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: kermit »

to kiedy panowie jakiś spot??
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

Zupełnie nie na temat spotów, ale rzecz związana z podwórkiem krakowskim.

Jakieś dwie godzinki temu byłem w sklepie na os. Teatralnym. Moją uwagę przykuł jakiś wyjący rupieć. Dźwięk katowanego rozrusznika nie dawał mi spokoju, więc przyjrzałem się co to za nieszczęśnik nie może odpalić.
Okazało się, że to oczywiście...205! Konkretniej czerwony Juniorek. Zmówiłem zdrowaśkę za powodzenie delikwenta i poszedłem do sklepu.

Ale sumienie nie dawało mi spokoju i wracając podszedłem do kolesia dłubiącego coś pod maską. Do tego czasu zdążył już po ciemku odkręcić sporo śrubek. Rozebrał m.in. gaźnik, który mu się rozleciał w rękach na kawałki.
W czasie krótkiej rozmowy z właścicielem Puga dowiedziałem się, że kupił autko kilka godzin wcześniej za 400 zł i naprawia, bo musi dojechać do gościa, który chce nabyć od niego czerwonego juniorka. Za 1300 zł...
Koleś powiedział wprost, że kupił go na zarobek. Zresztą później zauważyłem, że z tyłu stał jego Merol klasy C.

Jeśli chodzi o juniorka to jak za 400 zł całkiem fajna bestia. Czerwony, 5 drzwi, rocznik 1993, ponoć pierwszy właściciel. Na siedzeniach od nowości pokrowce. Z ciekawości zdjąłem ten na siedzeniu kierowcy i moim oczom ukazała się "jeansowa" tapicerka jak z fabryki. Blacha autka całkiem ok, w niektórych miejscach tylko lakier poblakły. Szyberdach obecny, ale nie panorama.
Szczerze mówiąc, to za 4 stówy sam bym wziął z chytrości :wink: . Tyle to mnie wymiana wahacza ostatnio kosztowała 8)7
Awatar użytkownika
kermit
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź wt, 2008 10:40 am
Posiadany PUG: 205 1.8 D Turbo
Numer Gadu-gadu: 8950077

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: kermit »

to kiedy jakiś spot??
Awatar użytkownika
doNh
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 25 wrz czw, 2008 12:45 pm
Numer Gadu-gadu: 3352383
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: doNh »

no siedzi na teatralnym a nie powie nic no co za menda xD 20 metrów dalej mieszkam xD a 10 m dalej mieszka robson xD


aaa i tak BTW to wracajac dzis z lotniska balice na al.29-go listopada minal mnie fox swoja 2litrowa bestia . nie mogl mnie rozpoznac bo jechalem autem taty ;) ale dzwiek jego samochodu jest zabójczy ;)
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety dla szybkich kierowców!

Nie ważne czym jeździsz, ale jak jeździsz ;)
Awatar użytkownika
doNh
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 25 wrz czw, 2008 12:45 pm
Numer Gadu-gadu: 3352383
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: doNh »

spot? w kazdej chwili . powiedz gdzie ty mieszkasz tak mniejwiecej? xD
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety dla szybkich kierowców!

Nie ważne czym jeździsz, ale jak jeździsz ;)
Awatar użytkownika
kermit
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź wt, 2008 10:40 am
Posiadany PUG: 205 1.8 D Turbo
Numer Gadu-gadu: 8950077

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: kermit »

za szpitalem Rydygiera nowe osiedle złotych orłów może coś w ta sobotę??
Awatar użytkownika
doNh
Junior
Posty: 132
Rejestracja: 25 wrz czw, 2008 12:45 pm
Numer Gadu-gadu: 3352383
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: doNh »

jak dla mnie spoko . tylko po 17 ;) ja w kazdej chwili moge ;)
Proste sa dla szybkich samochodow, zakrety dla szybkich kierowców!

Nie ważne czym jeździsz, ale jak jeździsz ;)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Ja cię minąłem? wczoraj? To ciekawe bo moje auto stoi u lakiernika i raczej nie ma na nim lakieru nawet:) Poza tym dźwięk mojego samochodu nie jest raczej dużo inny od zwykłego gti bo cały wydech jest fabryczny. Zgadza się to że nie mogłem Cie rozpoznać - bo byłem wtedy w domu pewnie:) No i nie 2 litry tylko 1.9:) Co do spotów to do końca tygodnia auto się maluje, więc jeśli chodzi o mnie to tylko środek przyszłego tygodnia wchodzi w grę. Potem jadę na cały tydzień na szkolenie z administracji linuxem do wawy ( już się tam umawiam na spot z warszawiakami:)) no a potem są święta i wyjazd na narty...
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gres »

:D:D dobre
mnie ten weekend tez odpada
Fox pochwal się po powrocie jak ci poszła delegacja do wawy:) <mój jest z wawy :) >
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: druan »

a ja ostatnio byłem w jaśle i minołem duńczyka w swoim pięknym gti naprawde robi wrażenie autko jak z fabryki :) cudowne poprostu co do spotu to ja narazie odpadam brak lampy prawej poraz kolejny rozbita przez jakiegoś matoła nieumiejącego jeżdzić ale już wiem kto to i zemsta bedzie slodka >:)
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Co do samochodów jak z fabryki to powiem wam że nie łatwo i nie tanio jest przywrócić 205 do oryginalnego blasku. Dzisiaj byłem w ASO kupować czerwone listwy na plastiki i zapinki do poszerzeń które się rozpadły i jest kłopot. Tylko część zapinek udało mi się kupić, część zamówiłem a niektórych niestety już nie ma. Trzeba będzie pewnie po jakiś złomach poszukać. Listwy też niesamowicie drogie. Czerwony pasek na drzwi - 44zł, na nadkola po 22 a na zderzaki 76...Te na zderzaki musiałem kupić bo moje były nie dość że pomarańczowe to jeszcze połamane. Strasznie bolesny zakup:( Jak ktoś myśli o gruntownej renowacji puga to ostatni dzwonek - niedługo trzeba będzie mniej popularne części dorabiać a nie dokupywać...
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: druan »

dobrze wiedzieć bo planuje właśnie kupić gita jakiegoś i wziaść sie za generalny remoncik 8)7 tylko narazie musze kupić tego gita
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: KuKiTa »

fox - dlatego nie kupowałem czerwonych listewek tylko kupiłem srebrne na allegro
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

Fox zgadzam się z Tobą. Pisałem o tym zresztą w wątku o "renowacji" mojego Puga.
Wiele osób w sklepach z częściami, na hasło "205" robi wielkie oczy (przez telefon wielkie uszy), a niektórzy stają się nawet niemili.

Nie wiem z czego to wynika. Może na składzie zalega im za dużo szajsu do 206 i podobnych wynalazków ;)
Ale prawdą jest, że nasze autka powoli stają się staruszkami. Części do nich, ani samych 205 nie będzie już więcej, tylko mniej. Wciąż przecież kurczy się stado tych małych Pugów. A to ktoś rozbije, a to sprzeda za 400 zł, a to zezłomuje bo mu się nie chce zajmować starociem.
Tak jak mi jeden taksówkarz opowiadał. Syn pojechał jego 504 na Ukrainę, i gdzieś 100km od Krakowa zablokował skrzynię w aucie. Oddali klasycznego Puga na złom, za 200zł bo im się nie opłacało go zwozić ani naprawiać...

A więc słuchajcie Foxa chłopaki: Picować bryki, póki mamy jeszcze czas, albo kupować idealne fury od Niemca, w których nic nie stuka i nie puka :D

P.S.
ja na szczęście listewki mam srebrne przy poszerzeniach, ale z kolei poszerzenia mam... zielone! I kup tu człowieku takie, jak masz zdekompletowane. Ostatnio na ebay.de poszły za ponad 200 euro!
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Ja dzisiaj kupowałem te części w AZmocie na alei pokoju. Pan był bardzo miły i nawet nie denerwował się że musi szukać po magazynie części które jak sam powiedział zalegały tam prawdopodobnie od chwili otwarcia sklepu:) Może był miły bo salon był kompletnie pusty i oprócz mnie przechadzał się po nim tylko jeden gość, a w kolejce po części nie było nikogo.Listwy na zderzaki nawet miał na składzie w liczbie 5:) Gorzej z metalowymi blaszkami do zaczepu poszerzeń. Część już nie do sprowadzenia. Z 14 które są mi potrzebne na składzie miał jeszcze 9. Spróbuję jeszcze podzwonić po innych ASO krakowskich - może ktoś ma na stanie jeszcze 5...Kupiłem lakier strukturalny do plastików i w sobote rano będę malował. W sobote wieczorem, mam nadzieję odbieram puga od lakiernika i zaczne składać. Niestety plastikowe bolce do zaczepu poszerzeń nadkoli dojdą od dwóch tygodni do dwóch miesięcy...
Potem tylko czekać na wiosne i powrót letniego kompletu ogumienia na odniowionych felgach:)
Tak jako ciekawostkę mogę powiedzieć że w tym salonie peugeot'a w gablocie stoi model 205 gti:))) oraz 405 t16.

Raf_gentry : A to wszystko przez to że jak zobaczyłem twoje błyszczące i kompletne gentry to wiedziałem że z moim pugiem też trzeba zrobić porządek:)

Ogólnie to zaczyna mi się klarować cena odpicowania puga:

malowanie całości - 1500zł
malowanie plastików - 2 puszki lakieru strukturalnego bolla + jakiś odtłuszczacz - 50zł
komplet czerwonych listewek i wszystkich mocowań listew i poszerzeń - 300zł
kompletna konserwacja podwozia i nadwozia z rozkręceniem i skręceniem wnętrza tak aby nic nie skrzypiało - 1tys zł.
obspawanie budy żeby się nie rozłaziła na przyszłość - ???
prostowanie i malowanie felg - 400zł

Nie wiem kiedy na to wszystko uzbieram. Ważne że troche idzie do przodu i w niedalekiej przyszłości pug wróci do świetności:)
Zablokowany