Podświetlenie zegarów

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
bacix
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 02 maja ndz, 2010 6:07 pm
Posiadany PUG: XL
Numer Gadu-gadu: 8935566

Podświetlenie zegarów

Post autor: bacix »

Witam, po założeniu bezpiecznika od podświetlenie -po włączeniu robi sie zwarcie i bezpiecznik fire. Wiem ze wcześniej jedna dioda na zegarach była spalona-próbowałem zdjąc licznik ale nie mogłem odkrecic tej jednej śrubki po lewej stronie bo jest obrobiona i wtedy musiało coś sie zewrzec. Czy da rade jakoś odgiąć licznik i wsadzic nową diode ofc odkrecając możliwe śruby? I czy tam są diody czy żarówki? Wersja XS zegary z zegarkiem.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: borek_wpr »

Jeżeli masz zdjęty daszek licznika to można wymienić żarówki bez demontażu licznika.Trochę niewygodnie lecz da radę. W podstawie są żarówki 12V/ 1,2 W. Wykręcasz oprawkę - obrót o 90 st. i wyciągasz żarówkę.Wystarczy wymienić samą żarówkę, oprawka wielokrotnego użytku. Jeżeli założone są diody to trzeba sprawdzić czy po włożeniu świeci.Jeżeli nie to wykręcić oprawkę i obrócić ją o 180 st. -chodzi o zamianę polaryzacji.Jeżeli dobrze pamiętam to wkręty mocujące licznik umiejscowione są w łapach o takim przekroju I_I. Nożem lub lutownicą usuń jedno ramię tak aby zrobić dojście dla kombinerek i powinieneś odkręcić bez problemu.Można też spróbować bociankami bez niszczenia plastiku.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
bacix
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 02 maja ndz, 2010 6:07 pm
Posiadany PUG: XL
Numer Gadu-gadu: 8935566

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: bacix »

Właśnie, chodzi o to że nie moge odkrecic tego daszka(nie wiedziałem ze tak to sie nazywa wczesniej) Nie mam diód na pewno, blokuje mi daszek jedna obroniona śrubka-ta za manetką od migaczy i świateł. Odgiąłem daszek niby minimalne dojscie jest- a żarówki są normalne białe? Czy koloryzowane na pomarańczowo tak jak podświetlenie ?
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: Krzysiek511 »

Żarówki są normalnie białe (żółte).
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: borek_wpr »

Ten lewy boczny wkręt to TORX 20.
Krzyżakiem go nie odkręcisz. Wykręcasz do wyczuwalnego oporu i zdejmujesz daszek.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: Krzysiek511 »

Ale spalona żarówka od podświetlenia nie powinna powodować zwarcia. Ja u siebie jak miałem licznik "bieda" świeciła mi tylko jedna żarówka. A co do wykręcenia śrubki jest jeden sposób, który ja używam porostu nagrzewam ją lutownicą. Tylko ostrożnie żeby plastiku nie stopić i wykręcam. W większości przypadków to pomaga.
bacix
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 02 maja ndz, 2010 6:07 pm
Posiadany PUG: XL
Numer Gadu-gadu: 8935566

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: bacix »

O to dobre jest, sprobuje. Jakoś udało mi sie wyjac oby dwie z "biedy" dwie spalone i reszta żarówek od podświetlenia spalone(te od gałek). Po wyjeciu wszystkich spalonych nie ma zwarcia, ale nie wiem jak one są połączone-bo przeciez jak nie ma zadnej to może prąd przez bezpiecznik teraz w ogole nie płynie.?
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: Krzysiek511 »

Ale wywala ci bezpiecznik jak masz włączone światła mijania czy tylko jak wsadzisz żarówkę? Bo jeżeli nie włączysz świateł to niema podświetlenia.
Jeżeli masz wszystkie żarówki z oprawkami na wierzchu to sprawdź miernikiem czy niema przejścia oczywiście jeśli wszystkie są popalone. Jak będzie a żarówka spalona to tam będzie zwarcie.
A żarówki wszystkie spaliły się jednocześnie?
bacix
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 02 maja ndz, 2010 6:07 pm
Posiadany PUG: XL
Numer Gadu-gadu: 8935566

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: bacix »

Wiec tak, wcześniej była tylko jedna spalona i tak jeździłem-bo obruszaniu daszkiem przestały działać wszystkie. Dzis zajrzałem do wszystkich i wszystkie spalone, wiec te 3 musiały spalic sie jednoczesnie,zmieniłem wszystkie na nowe a bezpiecznik nadal jebuut. Tak wiadomo na mijania sprawdzam. BY zadzaiałało całe podświetlenie muszą byc wszystkie 4 zaróweczki ? Wkładając po jednej i jesli wtedy bezpiecznik wybuchnie przy tej jednej-to tam bedzie zwarcie. Moge tak sprawdzic ?
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: Krzysiek511 »

Każda żarówka jest zasilana niezależnie tzn. nie jest zależna od drugiej. Więc możesz wsadzać jak chcesz. I jeszcze jedno na jaki prąd masz bezpiecznik? Taki jak w oryginalnie był?
13bezpiecznik- 5A Oświetlenie tablicy rozdzielczej, przednie światła postojowe Może postojowe coś mieszają. Ale jak napisałeś, że bez żarówek nie przepala to już nie wiem dociśnij może wszystkie kostki od licznika.
bacix
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 02 maja ndz, 2010 6:07 pm
Posiadany PUG: XL
Numer Gadu-gadu: 8935566

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: bacix »

bacix zrobił :D miałem + od podświetlenia do masy pozycyjnych <ok>
pazdzioch
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 21 paź ndz, 2007 9:57 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: pazdzioch »

odnawiam temat, jakie są żarówki podswietlenie zegarów w XS ? bo te R5 http://moto.allegro.pl/zarowka-diodowa- ... 69570.html sa chyba do zegarów podswietlanych od tyłu a nie od góry
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: grzesiek309 »

W zegarach od RG są właśnie R5. Niestety dużo nie zdziałasz zakładając diody bo licznik ma pomarańczową wkładkę, która i tak zmieni kolor podświetlenia.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: Martinoo »

ja równiez sie przyłącze.
Ostatnio zakupiłem licznik z bx, ale ma on podświetlenie na zielono. Czy jest jakis sposób aby zmienic ten kolor na bardziej pomarańczowy
Załączniki
DSC01169.JPG
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
pazdzioch
Junior
Posty: 263
Rejestracja: 21 paź ndz, 2007 9:57 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Podświetlenie zegarów

Post autor: pazdzioch »

grzesiek309 pisze:W zegarach od RG są właśnie R5. Niestety dużo nie zdziałasz zakładając diody bo licznik ma pomarańczową wkładkę, która i tak zmieni kolor podświetlenia.

pomaranczowe podswietlenie to maja zegary od GTI, ja mam podswietlenie białę od góry , juz jakis czas temu wymieniałem i znow mi sie jedna spaliła, i nie pamietam jakie to były , może R5 bez oprawki http://moto.allegro.pl/diody-led-t5-za- ... ml#gallery
ODPOWIEDZ