Porządny "stuk" z przodu.

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: Krzysiek511 »

Witam mam problem od początku ze swoim pugiem, który dłuższy czas bagatelizowałem. Zaczęło mnie to strasznie ostatnio denerwować.
Objawia się to porządnym stuknięciem z przodu występującym tylko podczas przejazdu przez wyższe progi zwalniające lub szybsze cofacie na krawężniki. „Stuk” występuje jedynie przy równoczesnym najeździe lewą i prawa stroną . Przy wpadnięciu w dziurę jedną strona niema tego odgłosu. Co mam sprawdzić gdzie szukać? Albo lepiej co mam powiedzieć mechanikowi, bo pewnie bez podnośnika się nie obejdzie.
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: bez_polotu »

gumy stabilizatora no przynajmniej ja szukałbym winy gdzieś w tej okolicy.
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: cyborg »

Dokladnie, tez od tego bym zaczal sprawdzanie
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: borek_wpr »

Stabilizator przechodzi przez środek wahaczy.Jeżeli są wybite gumy czyli silentblocki to mogą być takie są objawy stuku.
Sprawdzenie-jedna osoba chwyta za koło i rusza nim w prawo i lewo.Druga obserwuje zachowanie pręta z nakrętką wystającą z wahacza.jeżeli widać ruch ( 2-3 mm) wymienić silentblocki w wahaczach.
Silentblock- łożysko tłumiące ,czyli uformowana guma z metalowym elementem w środku. W tym przypadku kawałek metalowej rurki oblanej gumą.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: Krzysiek511 »

Dzięki sprawdzę. Jeszcze jedno jakie są następstwa nie zrobienia tego?
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: borek_wpr »

Po pierwsze -
zaczynasz wykazywać oznaki zdenerwowania kiedy wsiadasz do auta.
Po drugie -
zdenerwujesz się jeszcze bardziej kiedy na przeglądzie powiedzą -naprawić i przyjechać jeszcze raz, a za wykonane czynności skasują ze 40 zł.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: Krzysiek511 »

Właśnie co mnie dziwi od 3 lat odkąd mam te auto są te objawy. Jak go tylko kupiłem do wymiany był jeden wahacz i tak zrobiłem ale odgłosy były takie same. A co jeszcze śmieszniejsze auto przechodzi normalnie przegląd (chodzi mi o normalny przegląd). A jeszcze lepiej jak jeżdżę do mechanik to zawsze sprawdza mi luzy i niby wszystko ok tyko do tarcz się przyczepił, że się błyszczą i czas na wymianę. Nawet był na ścieżce i nic nie mówili. Może tacy fachowcy? Z tego co widziałem koszt silentblocku to chyba coś 12 zł (jeżeli z czymś innym pomyliłem to poprawcie mnie) wiec zrobię to na pewno. Ale poczekam na części to zrobię to razem z hamulcami z przodu i łożyskiem z jednej strony. Może wtedy wezmą taniej bo za sama wymianę hamulców 60 zł.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: borek_wpr »

A jak tarcze mają się nie błyszczeć!!!!. Klocki hamulcowe trą o ich powierzchnie . Chyba że są zwichrowane,popękane bądź mocno porysowane (przykleił się kamyk i naciął głęboką bruzdę). Nowa tarcza ma grubość 10 lub 20 mm.Minimalna grubość tarczy to 8 lub 18 mm i wymienić. Wracając do stuku.Sprawdź czy nie ma luzu na mocowaniu stabilizatora.Mogą być wybite wewnętrzne obejmy wykonane z plastiku/gumy.Obejmy występują w trzech rozmiarach w zależności od średnicy pręta stabilizatora. Ich kolory to biały niebieski i brązowy.Cena ok.30 zł.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: cyborg »

i zielony. Wlasnie o tych gumach mowilismy na poczatku z osmolovem, bo gdyby silentbloki mialy taki luz ze by stukaly to pug by jezdzil po calej ulicy (wszerz nie wzdluz:))
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: Krzysiek511 »

W poniedziałek jadę umówić się do mechanika to się dowiem. Mam jeszcze jedno pytanie o przekładnie kierowniczą. Objaw również pojawiający się od samego kupna chociaż ostatnimi czasy nie występuję. Zawsze po podniesieni auta na podnośniku i po opuszczeniu ciężko chodziła kierownica. Objaw znikał po jakimś czasie. I może właśnie te stuki są związane z przekładnią? Najlepiej będzie jak pojadę do mechaniora i niech mi potrzęsie autem zobaczę co i jak i dam znać co on obstawia.
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: Krzysiek511 »

Witam byłem u mechanika. Trząsł wszystkim czym się da i nie stwierdził żadnych luzów. Mocowania stabilizatorów ani drgną więc są chyba ok. Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie okazało się, że z jednej strony rozwarstwiają się przy mocowaniu sanki. Oczywiście powiedział żeby tego nie robić bo to dużo roboty itp. Chciałem usłyszeć wasza opinię niestety nie zrobiłem foty ale daje poglądowe rysunki.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: borek_wpr »

Wymienić sanki.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
trekpio88
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 18 mar wt, 2008 1:26 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 GLD
Numer Gadu-gadu: 4204075
Lokalizacja: Rybnik

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: trekpio88 »

tak wymień sobie sanki a przy okazji sprawdzisz stan wahaczy, wymienisz gumy na drążku stabilizatora o których mowa wyżej, jak sanki będziesz miał wyciągnięte to wszystko pójdzie dużo lżej a i będziesz już wiedział że wahacze i gumy stabilizatora są ok i będziesz mógł w razie czego dalej szukać przyczyny.

''Oczywiście powiedział żeby tego nie robić bo to dużo roboty'' - 8)7 hmm powiem tyle- sam sobie wymieniałem sanki i nikt mi nie pomagał a dla chcącego nic trudnego i roboty troszkę więcej ale nic skomplikowanego, widocznie mechanikowi się nie chciało :D
PEUGEOT 205 GLD 1.8 D


Seks jest jak Peugeot, zaprojektowany by cieszyc:)
Peugeot jest jak Media Markt-nie dla idiotów:)


FOTKi http://www.polskajazda.pl/Samochody/Peugeot/205/48654

VW Obrazek GOLF
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: Krzysiek511 »

Dodaje foty bo jakoś nikogo nie mogę znaleźć żeby się tego podjął. A sam jakoś nie czuję się na siłach. Dzisiaj tak mi dały popalić hamulce, że czarno widzę odkręcenie śrub od sanek.

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Porządny "stuk" z przodu.

Post autor: skola »

hmm nie wiem skad tam tyle rdzy moje sanki tez maja juz sporo lat ale nie maja nigdzie takiej rdzy .....

co do sanek możesz to zrobić samemu, odkręceniem nie bedzie problemu sa one (śruby) dlugie i twardosc to 10,9 wiec raczej sie nie okreca, dobry klucz nasadkowy, wielka rura jako przedłużka i wszystko ładnie sie odkręca

sanki trzymają tylko te 2 śruby które sa ustawione jak grodz silnika te 2 pozostałe śruby trzymaja metalowe obejmy w których jest ow guma stabilizatora, można te obejmy kupic nowki po 20 zł :P

sanki wymieniać na nowe chyba ze masz dostęp do miga to moze nawet dało by rade jakos je reanimować z dość drubej stali :P

ps masz do wymiany przewody hamulcowe te pod autem do samego końca a zapewniam cie ze te przy belce to juz pewnie rozsypka nie wiem ale tam we wszystkich 205 co widzialem sa tak te przewody pognite ze masakra ....
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
ODPOWIEDZ