GENERALNY REMONT SILNIKA

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: lui »

Witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś się orientuje gdzie mógłbym oddać swoje GTI 1,9 do generalnego remontu silnika. Jestem z Legnicy (dolny sląsk), ale auto mogę dostarczyć w każde miejsce, ponieważ zależy mi na fachowej, uczciwej i dobrej pomocy oraz naprawy. Silnik ma najechane 265 000 i nie znam jego przeszłości co i kiedy było robione. Ja od razu po zakupie wymieniłem wszystkie filtry oraz płyny. Muszę również dodać, iż samochód miał LPG, ale zakładał tą instalacje jakiś laik do to była instalacja do silnika gaźnikowego i prawie nie działała, ale nie wiem jak długo była tam zamontowana i co mogła napsuć :/ oczywiście już jej nie ma :) Jeszcze prosiłbym o podanie orientacyjnego kosztu takiej kapitalki. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: RafGentry »

Ja bym Ci polecał zrobienie auta w Opolu. Jest tam paru speców. Moje CTI kupiłem od Xonaxa. Ma wyremontowany silnik 1,9 XU, który chodzi jak złoto. Możesz go spytać, a nuż podejmie się wyzwania :)
Jeśli nie, jest jeszcze Kaktus, który też ogarnia temat 205 jak mało kto i czasem zagląda na nasze forum...

Chyba, że zacni forumowicze mają inne pomysły?
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: 2mouse »

Cóż, koszty zależą od tego, co i jak bardzo jest zepsute. Na podstawie remontu silnika do naszego Rallye mogę Ci powiedzieć, że koszty części mogą się wahać od 3500,- do 6000,- plus robocizna, rzecz jasna... Ile robocizna, nie wiem.
Raf poleca Opole i to chyba dobry adres. Kaktus pewno nie pogardzi taką robotą, ale nie wiem na pewno. :roll:
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: grzesiek309 »

Koszt zależy od tego co należy wymienić. Same panewki, pierścionki, uszczelki itp to już 1000zł. Do tego tuleje ok 400zł, obróbka głowicy kolejne kilkaset no i pozostaje koszt robocizny.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: 2mouse »

grzesiek309 pisze:Koszt zależy od tego co należy wymienić. Same panewki, pierścionki, uszczelki itp to już 1000zł. Do tego tuleje ok 400zł, obróbka głowicy kolejne kilkaset
Ja jeszcze uwzględniłem przewody (komplet olejowych i chłodniczych to ~1000 i to najtańszych z Anglii)i osprzęt...
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: Lord Devil »

2mouse dobrze prawi, przewody sa u nas juz stare i tylko patrzec jak beda padaly jeden po drugim.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: lui »

Dziekuje Wam ślicznie za informacje. Będe się kontaktował z podesłanymi mi osobami. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Gruszka
Junior
Posty: 180
Rejestracja: 01 lip czw, 2010 11:32 am
Posiadany PUG: 205 1.9TD
Numer Gadu-gadu: 9098206
Lokalizacja: Wrocław

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: Gruszka »

Dodam jeszcze, ze w Obornikach Śląskich jest Daro który też ogarnia temat Pugów w pełni:) polecam 8)
Diesel Power :P
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: skola »

z tymi przewodami chyba przesadzacie bo mi ostatnio jakis magik mówił ze kupowal jakis czas temu przewody olejowe z metra i zarabiają specjalnie koncowki i ze cena jest znośna ....
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: 2mouse »

skola pisze:z tymi przewodami chyba przesadzacie bo mi ostatnio jakis magik mówił ze kupowal jakis czas temu przewody olejowe z metra i zarabiają specjalnie koncowki i ze cena jest znośna ....
Zwłaszcza przewód odmy :lol: 8)7 8)7 8)7 Gdzie? Kto? Za ile? Ozłocę takiego... :lol:
Coś tam można dorobić, ale porządku pod maską w życiu wtedy nie będziesz miał, a co za tym idzie szybkie prace na depo wydłużają się w nieskończoność, wprost proporcjonalnie do ilości użytych patentów... :N
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GENERALNY REMONT SILNIKA

Post autor: Lord Devil »

Wszystko prawda, jakies w miare proste mozna dobierac, ale sa takie, ktorych profil jest dosc zlozony i zwykly przewod moze miec tendencje do zaginania sie, co w znaczny sposob ograniczy jego swiatlo do czego to prawadzi wszyscy wiedza
Car Valeting, Car Detailing.
ODPOWIEDZ