Trip 205 - 11-13 maja 2012 - Najazd na środkową Polskę!

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: cejot »

Przejrzałem ten temat i widzę, że osiągnął 25 stron, a główną jego treścią jest powtarzająca się lista chętnych, a niewiele konkretów. Pierwszy post nie zawiera zbyt wiele informacji na temat zlotu i na dodatek nie jest aktualny.
Nazwa tematu "Trip 205-ek..." sugeruje, przynajmniej w moim odczuciu, przejazd, 205-tek po kraju. Wspominając wyjazd w Bieszczady... radość z jazdy 205 i zapisane w pamięci wspomnienia z podróży to chyba najistotniejsza sprawa. Po przeczytaniu niektórych postów przeszła mnie taka myśl, że może niektórym słowo "trip" kojarzy się raczej z ciężką drogą, jaką trzeba przebyć w stanie mocno wskazującym na spożycie, po kolejną butelkę. 8)7

Fajnie, że Martinoo trochę ruszył temat i zajął się organizacją noclegu. _O_
Pytanie tylko... co dalej :?: Jak na Trip to trochę mało...

A oto nadchodzi propozycja :!:
mapka-majówka-v1.jpg
mapka-majówka-v1.jpg (121.59 KiB) Przejrzano 3810 razy
Wizytę w ośrodku "Wodnik" proponowałbym przełożyć na noc sobota-niedziela. Dlaczego? Bo w okolicy nie ma zbyt wiele ciekawego do zobaczenia. Część z atrakcji dostępna jest w ograniczonych ramach czasowych.
Noc z piątku na sobotę proponowałbym spędzić w ośrodku PTTK Osada Puszczańska (mapka).
Obrazek
Obrazek

Z miejscowości Tułowice proponowałbym rozpocząć wyprawę. Skoro zlot ma się odbyć w środkowej części kraju to myślę, że jest to doskonała okazja by odwiedzić geometryczny środek Polski znajdujący się w miejscowości Piątek (mapka). Po drodze warto by zobaczyć także parę innych miejsc, które mogą wzbudzić pewne zainteresowanie.

Na początek proponowałbym most na Wiśle, prowadzący do Wyszogrodu. Ma on długość 1,2km i jest to najdłuższy most w Polsce.
Obrazek
Po przeprawieniu się na drugą stronę można by zrobić zdjęcie wszystkich 205 na niewielkim rynku w Wyszogrodzie, a następnie udać się z powrotem przez most w kierunku Sochaczewa. Tam do obejrzenia są na przykład:



Muzeum ziemi Sochaczewskiej
Muzeum skupione głównie wokół okresu drugiej wojny światowej, prezentuje eksponaty na stałej wystawie "Pole Bitwy 1939-1945".
ObrazekObrazek



Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
Muzeum poświęcone kolejce wąskotorowej, która obsługiwała głównie zachodnie rejony Kampinosu na początku XX wieku.
ObrazekObrazek

Dalej, udając się w kierunku Łowicza proponowałbym odwiedzić Muzeum w Nieborowie i Arkadii, w którego skład wchodzą Pałac z ogrodem w Nieborowie oraz park w Arkadii.
Obrazek
Obrazek


Następnie istotny punkt naszej podróży - miejscowość Piątek, czyli geometryczny środek Polski.


Do kolejnego punktu można będzie spróbować pojechać autostradą A2... jeśli ją w końcu wybudują. 8)7
Nie wiem czy wiecie, ale ta autostrada ma wieloletnią historię. Zaczęto ją projektować w latach 70. XX wieku. Miała połączyć Berlin z Moskwą i tym samym umożliwić dojazd na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie w roku 1980. Wtedy się nie udało... może na Euro 2012 się uda. 8)7
Do niedawna wyglądała jeszcze tak:
Obrazek
Obrazek



Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.
Obrazek
Obrazek



Ostatnim miejscem, choć może nie wyszukanym, jest kopalnia piasku. Znajduje się ona niedaleko Ośrodka "Wodnik". Pomimo swojego industrialnego charakteru sprawia wrażenie dość egzotyczne.
Obrazek


Na chwilę obecną to tyle z mojej strony. :W
Ostatnio zmieniony 11 mar ndz, 2012 3:38 pm przez cejot, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Drobne poprawki opisu wyprawy.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: RafGentry »

No nieźle Cejocie. Jestem pod wrażeniem! :) Choćbym tydzień myślał, to bym takiego planu nie wymyślił. Chyba jednak nie nadaję się na następcę Foxa...

W każdym razie piszę się na taki trip _O_
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: DJPreZes »

A ile ta trasa przez Ciebie wyznaczona ma km?
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Martinoo »

Trasa jak najbardziej mi sie podoba ale jak w końcu z noclegiem?
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Fox »

No wreszcie to jakoś wygląda! Świetna robota Cejot _O_ . Fox może teraz odejść w spokoju widząc godnego następce;)
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: MiceK »

O ile ja mogę dodać swoje trzy grosze to koniecznie musicie odwiedzić muzeum kolejki wąskotorowej :) Naprawdę fajna sprawa :W
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: cejot »

Attention :!: Mile widziane propozycje jeszcze innych miejsc do obejrzenia. Na przykład w Łodzi i okolicach w celu stworzenia alternatywnej trasy z miejscowości Piątek do "Wodnika".
RafGentry pisze:No nieźle Cejocie. Jestem pod wrażeniem! :) Choćbym tydzień myślał, to bym takiego planu nie wymyślił. Chyba jednak nie nadaję się na następcę Foxa...

W każdym razie piszę się na taki trip _O_
Dzięki. Myślałem nad tym pewnie miesiąc (oczywiście nie non-stop). Potem jeszcze to zebrać do kupy...
Fox jest po prostu nie zastąpiony. :D Jego opisy wypraw potrafią człowieka nieźle wciągnąć. :)
Fox pisze:No wreszcie to jakoś wygląda! Świetna robota Cejot _O_ . Fox może teraz odejść w spokoju widząc godnego następce;)
Jak odejdziesz i nie będziesz nas raczył opowieściami o podróżach to wiedz, że nie będzie skąd czerpać inspiracji przy tworzeniu tras na kolejne klubowe wyprawy. ;)
Podsumowując: Odejść w spokoju to Ty będziesz mógł z pracy na urlop i wyruszyć na spotkanie z fanami 205! :twisted:
DJPreZes pisze:A ile ta trasa przez Ciebie wyznaczona ma km?
Trasa według Google ma około 350km. W efekcie może wyjść trochę więcej - myślę, że do 400km.
Martinoo pisze:Trasa jak najbardziej mi sie podoba ale jak w końcu z noclegiem?
Ja bym to widział tak:
Noc 11 / 12 maja - Osada Puszczańska - jak się dowiadywałem niedawno to nie mieli jeszcze żadnej rezerwacji
Noc 12 / 13 maja - Ośrodek Wodnik
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Dervozavilus »

Dla mnie bomba! Wreszcie trip zaczyna przypominać trip. Dobra robota Panie Janku.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: dzikson »

Parki w Nieborowie i Arkadii są stosunkowo niedaleko od siebie, to dobry pomysł na godzinę chilloutu na trasie. Z tych dwóch wybrałbym Arkadię, bo tam rozbudowany park usiany jest ciekawymi budowlami, rodem z greckich mitów - taki był kaprys księżnej Heleny Radziwiłł.

Muzeum Motoryzacji w Otrębusach bez wątpienia kryje ciekawe kąski. Kilkadziesiąt aut, motocykli, pojazdów wojskowych i specjalnych, do tego unikatowe znaczki, emblematy itp., wszystko po długiej i kosztownej renowacji.
Jednak dla mnie najciekawsze zawsze było to co "za płotem". A jest tam ponad drugie tyle egzemplarzy, czekających na odbudowę, często niekompletnych, które (jeszcze) nie kwalifikują się do pokazania lub na które po prostu nie starczyło miejsca. Dwa place, zaznaczone na zdjęciu poniżej, oficjalnie nie są przeznaczone dla zwiedzających, ale... mnie Zły Pies nie zjadł 8)
Załączniki
untitled.JPG
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: DJPreZes »

cejot pisze:
DJPreZes pisze:A ile ta trasa przez Ciebie wyznaczona ma km?
Trasa według Google ma około 350km. W efekcie może wyjść trochę więcej - myślę, że do 400km.
Masakra. Jestem na nie.Rozumiałbym jakieś 150-200km (chociaż jak dla mnie też sporo),ale 350-400km? Sorry, nie stać mnie na to po prostu.
Tylko i wyłącznie mówię to u kwestiach finansowych, nie o tym, że wolałbym posiedzieć i pogadać przy piwie ( a wolałbym 8)7 ).
cejot pisze: Muzeum Motoryzacji w Otrębusach.
Byłem i żałuje wydanych pieniędzy. Kompletnie nieciekawe miejsce, upchane samochody na kupie i tyle.


Lecimy dalej z wrażeniami:
- zdjęcie kopalni urywa jaja przy samych uszach. Albo tam jest masa photoshopa, albo tam jest przecudnie.
- A2 jeszcze rok temu tak wyglądała, więc nie wiem czy się coś tam zmieniło.
- fotka z akweduktem też ładna.
- most też spoko
Ogólnie fajnie, piknie, cudnie. Tyle, że ja wolałbym zacząć bardziej na południe, skończyć na północy (zaczynam tripa z Warszawy, a kończę wracając do Gdyni), ale przy tak długiej trasie nie dam rady po prostu.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: cejot »

Może wypowiedzą się także inne osoby, które deklarowały chęć wyjazdu?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Martinoo »

Dla mnie wszystko jest spoko, i tak przeznaczyłem na ten wyjazd około 3 zbiorniki paliwa
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: DJPreZes »

400km, to dla mnie jest co najmniej jeden zbiornik. Wcześniej dojechać do Warszawy, potem z Warszawy na trip, trip i do Gdyni... Przy spalaniu 9-11 (tyle moje TU3M pali w trasie, w mieście to i z 14 będzie) to jest...hm... pewnie z 4-5 zbiorników.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Florek2b »

Jeżeli w ogóle moje auto będzie w stanie jechać to przy 400km trasy plus dojazd i powrót to robi sie jednak dość sporo kilometrów :P

a fundusze jakie, mam takie mam, a moja 205-ka pali tyle ile jej sie wleje 8)7
wiec kalkulując na szybko będę potrzebował co najmniej 2-3 pełne baki czyli niecałe 800pln plus noclegi, wejściówki, jedzenie, PICIE 8)7
będzie lekką ręką 1 tyś pln!! 8)7 i tu popieram Prezesa, nie bardzo mnie na to stać 8)7 nie w tym roku :P

Zawsze mogę sie z kimś zabrać 8)7 ale chyba nie oto chodzi 8)7


P.S. sorry za nadużywanie " 8)7 " ale pasuje mi jak ulał :P
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Fox »

Tysiąc złotych za 3 dni i kilkaset kilometrów? Trochę przesadzacie, zwłaszcza że można spać w namiocie. Ja Rumuński trip planuję zrobić za 2,5tys a tam jest ponad 3tys km i 8 noclegów a do tego trzeba płacić winietki i opłaty za promy i mosty. Troche czasu jeszcze jest do wyjazdu. Można się zająć samochodami tak aby nie paliły takich ogromnych ilości paliwa.
800 km to max 500zł na paliwo. Ja tyle w gti przejeżdżam za 320zł, ale niech wam będzie że inne auta palą więcej. Dwa noclegi w namiotach to podejrzewam nie więcej niż 50zł. Wejściówki kolejne 50. Jedzenie można zabrać z domu...
ODPOWIEDZ