Grzebanie nasze codzienne

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: krzyska »

Dzisiaj GTI dostało letnie kapcie i dalej walczyłem z blosem :D
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: DJPreZes »

Kolejny krokowy, skrzynia biegów na jakieś coś (potem znajdę tego dane) dłuższego niż do tej pory i w idealnym stanie, wiązka świateł i zasilania kompa i cewki... nie tyle założona, co praktycznie stworzona od zera 8)7 8)7 8)7 Nawet mam instalację pod halogeny poprowadzoną 8)7 Jakby długi weekend trwał dłużej, a ja miałbym więcej podstawek pod przekaźniki to bym światła mijania i drogowe na przekaźniki przerobił, ale jak mówię - brak czasu i nowych podstawek.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: grzesiek309 »

Dziś z nudów i aby trochę ochłonąć zająłem się detalami w pugu. Kupiłem folię oracala pod kolor felg(jak avatarze :mrgreen: ) i okleiłem listewki ozdobne w listwach i na przednim zderzaku :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
wasik
Junior
Posty: 105
Rejestracja: 02 sie wt, 2011 11:01 am
Numer Gadu-gadu: 6321878
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: wasik »

masz jakieś zdjęcia? : ), jestem ciekaw jak wygląda pug na tych felgach i z tymi dodatkami
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: grzesiek309 »

Felgi na razie jeszcze nie założone :( Jak tylko założę opony i zamontuję koła na puga, zrobię zdjęcia :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: robson »

Mo ja też troszkę pogrzebałem przy aucie,malutki przeglądzik przed tripem,płyny,oleje,żarówki,powietrze w kołach,montaż CB i takie tam drobiazgi :W
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: grzesiek309 »

Próbowaliśmy z tatą zarzucić oponki na ATSy i niestety się nie udało :( Muszę znaleźć wulkanizatora, który ma sprzęt do niskoprofilówek :( Oprócz tego w 406 została ustawiona zbieżność na super nowoczesnym sprzęcie. Co ciekawe, kilka dni temu po wymianie końcówek ustawiliśmy ją na sznurek. Okazało się, że tylko tylne koło wymagało lekkiej korekty :D
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: krzyska »

Dzisiaj Forever dostał nowy wahacz i gumy stabilizatora, nową końcówkę drążka kierowniczego, nowe tarcze brembo i klocki TRW. Jutro jeszcze przykręcę koła, przegląd i regulacja LPG i śmigamy dalej. Do swiec też trzeba zajrzeć, eqejemy nie są w końcu wieczne.

a jak starczy czasu to i przy Gti coś dłubnę :D może naprawię odpadające klosze tylnych lamp 8)7
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Gruszka
Junior
Posty: 180
Rejestracja: 01 lip czw, 2010 11:32 am
Posiadany PUG: 205 1.9TD
Numer Gadu-gadu: 9098206
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Gruszka »

Wczoraj mój Pug dostał instalacje elektryczną od turbo diesla. Niestety muszę wymienić na starą gdyż ta nie działa poprawnie. Postaram się uruchomić czujnik ciśnienia oraz temperatury oleju, oraz obrotomierz:)
Diesel Power :P
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tomek05229 »

Wczorajszy dzień przebiegł pod znakiem łapania powietrza i wydychania :D a mianowicie został zmieniony dolot...nie ma juz ,,kibel dolotu..tylko takiej długości i średnicy jakiej powinien być ze stożkiem na końcu....a do tego doszedł przelotowy wydech....może i mam mylące odczucia ale jak dla mnie wkręca się troche sprawniej : a brzmi to mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=FNgaR8vA ... e=youtu.be

nagrywane tel więc jakość średnia ale w miare słychać :)
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tomek05229 »

z racji że kolejny post będzie dotyczył czegoś innego pisze niżej.
Dziś zostały podłączone i dokładniej przetestowane halogeny. Kilka osób pytało mnie jak to świeci itd więc zamieszczam troche dłuższą relacje z testów. Powiem tylko że jestem pozytywnie zaskoczony jeżeli chodzi o jazde nocną bo doświecają i wydłużają pole widzenia bardzo dobrze - trzymając się że koszt halogenów wynosi trochę ponad 50zł :)
Cały czas lało więc jakość i sposób robienia zdjęć jest na szybko...ale myśle że widać co i jak. Na żywo wygląda to znacznie lepiej.
Mam nadzieję że niektórym osobom po tym teście trochę się rozjaśni przy zamiarze kupienia tych halogenów :)


aha....zdjęcia najlepiej przeglądać od końca bo zapomnialem o odwrotnej kolejności dodawania :D
Załączniki
a tu z...
a tu z...
jeszcze jeden test...tu bez halogenow...
jeszcze jeden test...tu bez halogenow...
po załączeniu robi się tak...
po załączeniu robi się tak...
w nocy oświetlenie bez halogenów jest takie...
w nocy oświetlenie bez halogenów jest takie...
światło z nich rozkłada się w następujący sposób...
światło z nich rozkłada się w następujący sposób...
a w nocy tak- cały czas same halogeny
a w nocy tak- cały czas same halogeny
same halogeny świecą tak...
same halogeny świecą tak...
przy takich warunkach wieczornych
przy takich warunkach wieczornych
Awatar użytkownika
smiechoo
Junior
Posty: 261
Rejestracja: 01 lip wt, 2008 10:55 am
Posiadany PUG: XS 1.4 TU3M ---> TU3S + LPG
Numer Gadu-gadu: 5774709
Lokalizacja: 3city

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: smiechoo »

daj fotke jak zrobiles dolot bo to mnie ciekawi :)
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tomek05229 »

w dolocie nie ma rewelacji :) ale na pewno jest lepiej niż było...wcześniej była rura PCV która kończyła się stożkiem dopiero za lewą lampą 8)7 jak na obecną poj silnika to 3zakręty po 90' i taka długość zamulały....teraz jest tak że nie ma puchy seryjnego filtra, jest jedno kolano jakies 30cm rury i stożek-rura ze stożkiem skierowana za aku...czyli prawie równolegle z położeniem silnika. Może i ktoś powie że łapie w ten sposób cieplejsze powietrze...ale jak dla mnie jest o wiele lepiej niż było..nie wiem czy jest bardzo czemu robić zdjęcia ale jak bede coś dłubał to na pewno zrobie i wstawie :D
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tomek05229 »

nabyłem dziś drogą całkiem niedrogiego kupna wskaźnik z Audi 80 coupe wskazujący power od aku...wybór padł na niego bo ładne pasuje do zegarów z GTI..chce się do was zwrócić o poradę jeżeli chodzi o umiejscowienie tego..zastanawiałem się na początku nad wstawieniem go zamiast lewej kratki od środkowego nawiewu bo mam pomysł jak to ładnie zrobić ale że to nie jest wskaźnik od boost level tylko zwykły prądowy to nie chce go tam pchać...nie chce też przykręcać w sterczące kubeczki przykręcane do deski...chciałbym go wkomponować gdzieś w rozdzielczą żeby sobie skromnie był...i pomyślałem że tam gdzie jest zapalniczka...jest tam już ten plastik wyprofilowany od uchwytu otwierającego, że zegar byłby wygodny do odczytu a że nie korzystam za często z zapalniczki (tylko czasami jak ładuje tel czy navi) to pomyślałem żeby gniazdo przenieść na dół w miejsce ,,na drobne,, i np zarzucić do tego zaślepkę od 307sw...chociaż chyba mam też inne takie zaślepki od hondy i czegoś jeszcze 8) .
Nie jestem do tego do końca przekonany i może ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje? chętnie wysłucham i rozważę :W
Załączniki
wsk.jpg
gd.jpg
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: peterp194 »

Mam coś podobnego do montażu, ale jeszcze nie wiem czy na pewno zagości w moim pugu. Ja myślałem nad włożeniem zamiast regulacji wysokości świateł (te przerobić na elektryczne, przełącznik będzie mniejszy).
ODPOWIEDZ