Z XS'a do XS'a :)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Jest tu ktoś obeznany, kto mógłby podać instrukcję wymiany serwa hamulców? :wink:
Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: grzesiek309 »

Serwo jest mocowane na 4 nakrętki. Znajdziesz je pod pedałem sprzęgła. Musisz zdemontować półkę pod kierownicą, wyciągnąć piankę wokół pedału hamulca i odkręcić nakrętki.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Wczoraj mój Lew otrzymał nowe szczęki wraz z pierdołkami od samoregulatorów i wreszcie hamuje tak jak od niego oczekiwałem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Kilka dni temu oddałem gaźnik do regeneracji, co by pozbyć się wycieków. Wracając następnego dnia na obwodnicy z pedałem gazu w podłodze przy 120km/h na 5 biegu autem zaczęło szarpać i słyszałem strzały z wydechu, gdy odjąłem nieco gazu mogłem spokojnie utrzymywać tą prędkość, ale szybciej jechać nie chciał, bo każda próba przyspieszenia kończyła się szarpaniem. Zadzwoniłem od razu do Panów co robili wóz i polecili wymienić świece i przewody, bo jak stwierdzili, wcześniej silnik się przelewał. O tym, że po regeneracji ustawili mieszankę na analizatorze muszę im wierzyć na słowo. Dzisiaj włożyłem nowe przewody i świece. Ze względu na duże opady śniegu nie mam możliwości sprawdzenia auta na obwodnicy, ale po wymianie przewodów i świec mam nadal następujący objaw (zanim je wymieniłem też występował): gdy na jałowym biegu dodam gwałtownie gazu silnik się najpierw przydławia na pół sekundy, a dopiero potem wkręca na obroty. Czy to może być objaw opóźnionego zapłonu? Jeśli tak, to w którą stronę należy przekręcić kopułkę, żeby odrobinę go przyspieszyć?
Druga rzecz, facet powiedział mi gdzie w moim gaźniku (Solex 32/34 Z2) jest wkręt regulujący mieszankę, ale na necie znalazłem, że ten poziomy wkręt z tyłu reguluje mieszankę na biegu jałowym, a do regulacji właściwej służą dwa inne gdzieś w środku..? Niewyluczone, że ta ich regulacja mieszanki dotyczyła tylko biegu jałowego, bo wóz jeździ jakby nadal się przelewał, a że uszczelki wymienione i paliwo nie ma gdzie uciekać to na 2 i 3 biegu ma jeszcze większego kopa niż przed regeneracją gaźnika.

Pomóżcie :) Chcę wykluczyć inne przyczyny niż sam gaźnik zanim pojadę na reklamację, bo mam spory kawałek drogi do tego warsztatu i nie chcę latać tam co kilka dni.



edit
Tak już zupełnie na logikę to wychodzi mi, że dawka paliwa jest za duża, bo panowie zapłonu nie ruszali, więc czemu teraz ma być źle ustawiony skoro wcześniej był ok :)

Jeśli ktoś wie, które śruby w tym gaźniku trzeba dokręcić/odkręcić, żeby zwiększyć/zmniejszyć dawkę paliwa niech podzieli się tą wiedzą, a resztę ogarnę już sam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: BzyQ »

To że zapłonu nie ruszali wcale nie musi oznaczać że wcześniej był ok , po prostu mogło to wyglądać tak że gaźnik był w kondycji takiej a nie innej i zapłon był ustawiony na czuja żeby jakoś to grało (tak było u mnie :P ) .
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Przekonam się gdy zmniejszę mu dawkę paliwa - jak już się dowiem jak to zrobić :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: Manwe »

ustawiając gaźnik powinni sprawdzić również zapłon, ze schematami rożnie bywa u mnie w miejscu, w którym według schematu jest śruba od regulacji mieszanki, w rzeczywistości jest ślepy odlew 8)7
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Ta śrubka jest na swoim miejscu. Jak mu skręciłem dawkę to obroty na jałowym spadły, ale nadal przy gwałtownym dodaniu gazu dławi się na moment, po czym łapie obroty. Gdy powoli zwiększam gaz wszystko jest ok.

Poszperałem po necie i mam kolejnego podejrzanego - źle ustawiony pływak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: Manwe »

nie wiem jak bardzo ale generalnie gaźniki tak maja szczególnie na zimnym, chociaż jak wcześniej tak nie było to nie powinno być i teraz, nie rozbierałem takiego gaźnika ale w moich teoretycznie dało by się nie wprawnie rozkładając wygiąć ramie pływaka, wiec kto wie, a sprawdzałeś zapłon na lampie :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: robson »

Ja bym nic nie kręcił,a sprawdził ustawienie pływaka :W
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

robson pisze:Ja bym nic nie kręcił,a sprawdził ustawienie pływaka :W
Pytanie jak to zrobić.. Zdjąć górną obudowę gaźnika, żeby dostać się do pływaka, a potem..? :?

edit: Już znalazłem jak wyregulować pływak.

"Położenie pływaka mierzone od najniższej powierzchni pływaka do płaszczyzny pokrywy z uszczelką w pozycji poziomej odwróconej za pomocą specjalnego sprawdzianu musi wynosić 33,5mm"
Ów sprawdzian widoczny jest na rysunku.
Obrazek
Trzymajcie kciuki ;)
Obrazek
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: robson »

Tu masz jesze,może ci pomoże :W
Załączniki
100_6324.JPG
100_6321.JPG
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: scaliburgreg »

Tak jak podejrzewałem problemem był pływak. Jego ustawienie powinno wynosić 33.5mm a było ponad 40mm i gaźnik się przelewał. Po ustawieniu ciepły silnik działa prawidłowo. Nie dławi się przy ruszaniu ze skrzyżowania, również powyżej 120 km/h ciągnie aż miło :D
Ostatnio zmieniony 20 sty ndz, 2013 5:39 pm przez scaliburgreg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: robson »

No to super,że to tylko pływak :D :W
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Z XS'a do XS'a :)

Post autor: Manwe »

fachowcy nabroili a to zdziwko :mrgreen:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
ODPOWIEDZ