30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Paka
Junior
Posty: 188
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2007 11:56 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI16, 1,4 look xsi, Partner Teppe 1,6
Numer Gadu-gadu: 9032621
Lokalizacja: Kielce

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: Paka »

Ostatnio zmieniony 07 wrz ndz, 2014 10:14 am przez Paka, łącznie zmieniany 1 raz.
Paka Rally Team
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: operatorbazooki »

Paka- udostępnij publicznie ten album bo nie można do niego zajrzeć bez konta na google :W
Awatar użytkownika
Paka
Junior
Posty: 188
Rejestracja: 30 wrz ndz, 2007 11:56 am
Posiadany PUG: 1.9 GTI16, 1,4 look xsi, Partner Teppe 1,6
Numer Gadu-gadu: 9032621
Lokalizacja: Kielce

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: Paka »

teraz działa?
Paka Rally Team
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: woocash »

Dziękuje wszystkim za spotkanie, u pietrzaka juz sie nigdy nie pojawię :mrgreen: w szczegolnosci dzieki dla allmana i kiki za wspolne zwiedzanie katowice baj najt :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: allman1 »

To my dziękujemy, Panie Przewodniku!
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: Manwe »

z roboczego kalkulatora, ale też mam parę klisz
https://www.dropbox.com/sc/i1dl7fd0jfxk ... zg5n64eCCa
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: bananowiec »

Dziękujemy wszystkim za miłe i prze gigantyczne spotkanie. Czasu na pogaduszki było bardzo mało, a tematów do omówienia z poszczególnymi uczestnikami zbyt dużo, do tego jeszcze tyle pięknych aut, które pierwszy raz widziałem na żywo _O_ Żałuje, że nie udało się zamienić ze wszystkimi chociażby paru słów. Afterparty też bardzo udane połączone z nocnym zwiedzaniem mniej lub bardziej przyjaznych miejsc w Katowicach ;) Jak dla nas było świetnie i warto było by taką olbrzymią grupę fanów zebrać jeszcze raz przy najbliższej okazji :mrgreen:

Dorzucę jeszcze swoją galerię zdjęć:
https://plus.google.com/photos/10367187 ... 7046812929
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: RafGentry »

I ja podziękuję wszystkim za obecność. Naprawdę cieszę się, że stawiliśmy się w takiej liczbie i pokazaliśmy, że w klubie drzemie ogromny potencjał. Nie tylko w kwestii frekwencji.

Faktycznie - organizacja nie była najlepsza. Peugeot Pietrzak zaskoczył nas wieloma rzeczami in minus. Ja wolałbym jednak skupić się na pozytywach, gdyż mimo wszystko uważam że podczas zlotu szklanka była więcej, niż do połowy pełna.

- rekord frekwencji. Jeszcze nigdy podczas żadnej imprezy w Polsce nie zjawiło się na raz tyle 205-tek. W Katowicach według szacunków gościliśmy 35 samochodów na górnym i około 30 na dolnym parkingu.

- poziom. Patrząc na przygotowane i odpicowane na zlot samochody muszę stwierdzić, że w ostatnich latach poziom wzrósł wręcz niesamowicie. Z obserwacji i rozmów wiem, że wiele 205-tek zostało wyszykowanych specjalnie na 30-lecie GTI, gdyż impreza była bodźcem do działania.

- międzynarodowy zasięg. O naszej imprezie słyszało wiele osób nie tylko w Polsce. Dostawałem sygnały od wielu ekip, które zamierzały przybyć do Katowic. Ostatecznie przyjechali "tylko" Czesi. Ale "tylko" w ich przypadku to 9 ekip samochodowych i kilkunastu członków tamtejszego klubu. To pierwsze w historii spotkanie polsko-czeskie i pierwsza, acz skromna integracja. Wbrew temu, co piszą niektórzy - odbiór imprezy z ich strony był pozytywny.

- podejście do 205-tek. Zmienia się i to nawet w Polsce. Świadczy o tym zainteresowanie imprezą poważniejszych mediów. Patronat nad 30. urodzinami GTI objął szanowany tytuł Automobilista. Dodatkowo materiał o klubowym GTI pojawi się być może jeszcze w tym roku w piśmie Auto Motor i Sport. Nie byłoby tego, gdyby nie nasze katowickie spotkanie.

- integracja. W Katowicach zjawiło się mnóstwo forumowiczów. Wielu z nich miało się okazję widzieć po raz pierwszy i uścisnąć sobie dłoń na żywo. Przybyli też tacy, którzy zwykle nie uczestniczą w naszych klubowych tripach i zlotach. Mnie niezwykle miło było na przykład zobaczyć Duńczyka, który po wielu latach życia w półkonspiracji, w końcu pokazał się w szerszym gronie.

Co ciekawe i bardzo wartościowe - w Katowicach poznałem osoby ze środowiska 205, nie udzielające się dotychczas na forum. Np. kolega z białego GTI, czy ekipa z Miami Blue.

- afterparty. Też część integracji, równie ważna co część główna-parkingowa. Bo impreza wcale nie zakończyła się o 16. Podczas, gdy niektórzy pędzili na złamanie karku do komputerów, by obsmarować organizatorów i napisać jak to było fatalnie jeść zimną pizzę, na kolacji w City Rock bawiło się ponad 30 uczestników zlotu. Noc spędziliśmy w przytulnym hostelu i około południa w doskonałych nastrojach opuściliśmy Katowice.


Do złośliwości pod moim adresem się nie odniosę. Szkoda mi zdzierać naskórka na opuszkach palców, żeby wikłać się potem w bezsensowne waśnie nie prowadzące do niczego. Jeśli ktoś ma problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, a granica między własnymi urojeniami, a rzeczywistością zaciera mu się zbyt często, to ja mogę mu tylko serdecznie współczuć.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przybycie. Jak zwykle mam olbrzymi niedosyt, bo nie zdążyłem poświęcić każdemu tyle czasu, ile bym chciał. Ale przecież widzimy się nie ostatni raz. Pozdrawiam, idiota w białym kitlu! :W
14101384322070.jpg
Awatar użytkownika
TomekŻulu
Junior
Posty: 225
Rejestracja: 14 sty sob, 2012 12:19 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grenntown
Kontakt:

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: TomekŻulu »

Awatar użytkownika
TomekŻulu
Junior
Posty: 225
Rejestracja: 14 sty sob, 2012 12:19 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grenntown
Kontakt:

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: TomekŻulu »

Adminowie podeślijcie proszę grafiki klubu, 30-lecia itp. tak do klipu _O_
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: Martinoo »

RafGentry pisze: - afterparty. Też część integracji, równie ważna co część główna-parkingowa. Bo impreza wcale nie zakończyła się o 16. Podczas, gdy niektórzy pędzili na złamanie karku do komputerów, by obsmarować organizatorów i napisać jak to było fatalnie jeść zimną pizzę, na kolacji w City Rock bawiło się ponad 30 uczestników zlotu. Noc spędziliśmy w przytulnym hostelu i około południa w doskonałych nastrojach opuściliśmy Katowice.
[/attachment]
hostel który ogarnelismy się podobał??
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Magnumhigins
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 28 kwie pn, 2014 6:16 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: Magnumhigins »

I will do in english (will be easier for me) ...don't hesitate to translate if needed.

First of all, thanks every one (GTI or not) whose came to this event !!!


I would to clarify some point:

- Please don't mix organizator (me) and the partners (Pietrzak) --> they let us down and i was not informed that they will close so early ..... but just in case the security guys was opening to go in toilet.
- Obviously there were lack of animation but with budget in red from day 1, we were not able provide any adding event.
- Regarding the "biedny" 205, there were some discussion to push you out from the event.... and i didn't accept that ..... don't make fast conclusion

To make long story short.

Some highlighted on different topics are obvious but to organize city tour, track, grill and so on you authorization, specific security services and insurance.... all of those points have a cost.

Hope you enjoy this first try organized by a simple guy as evryone here in the forum.

--> thanks to you, Peugeot Polska will be willing to help more on some another occasion
moja auto ---> TU
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: nowak68 »

Zlot w Katowicach był nieziemski i szacun dla wszystkich którzy mieli czas aby tam być _O_ Ci zaś którzy nie mogli z różnych przyczyn niech żałują. Nigdy nie zapomnę drogi gierkówką w 13 pugów /dołączyłem w Częstochowie/ i 11-12 letniego chłopca który z firmowego samochodu oklejonego chyba reklamą soków przyglądał nam się z lewego pasa przez ładnych parę kilometrów. Kierowca tego auta /chyba kobieta/ przejechała dwa razy na początek naszej kolumny i zwalniając pozwalała "młodemu" oglądać nasze auta po kolei aż do ostatniego. Mina chłopca bezcenna :Y Jęśli chodzi o organizację to cóż, było jak było ale następnym razem będzie lepiej. Ważne że spotkaliśmy się znowu i to naprawdę w niespotykanej ilości. Dzięki wszystkim którzy bezinteresownie pomogli w organizacji przedsięwzięcia, szacun dla kolegów zza południowej granicy i dla Filipa który dwoił się i troił aby wszystko wyszło fajnie a teraz jeszcze za innych się tłumaczy. Warto było tam być i nic tego nie zmieni, żadne braki i niedomagania. Poznałem naprawdę fajnych ludz w fajnych samochodach i to jest najważniejsze. Nadejdzie kiedyś taki czas że to nas będą prosić o uświetnienie imprezy i tego wszystkim życzę :D
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: allman1 »

Dzięki wszystkim za spotkanie! Było nam przemiło znów zobaczyć Wasze facjaty i pięęęękne auta!

No i co... No organizacyjnie nie wyszło najlepiej, ale że się nie znam, to oczywiście się wypowiem.
Przyznam, że gdy dowiedziałem się że nie będę mógł stać na głównym parkingu swoim Greenem, to się lekko wkurzyłem. Potem jednak przestrzeń między uszami zaczęła pracować, i stwierdziłem że skoro to 30 lat GTI, to może i faktycznie ma to sens. Po przyjeździe grzecznie więc zająłem miejsce na parkingu biedy i wstydu, oddalonego od głównego placu o całe 5m. Żalu nie mam.
Wszyscy chodzili wszędzie, każdy się witał z każdym, co chwila dobijano targów, biznes i pomoc forumowa kwitła w najlepsze - Nie zauważyłem żadnych problemów w przepływie czegokolwiek między jednym a drugim parkingiem.
Bywając czasem na zlotach motocyklowych czasem dostaję grochówkę, kiełbasę, pamiątkę jakąś itd, ale cena za wjazd na taki zlot kosztuje min. 50PLN, więc wg mnie nieuzasadnione są pretensję o brak gastronomii. Owszem, przydałaby się buda z hot-dogami czy kawą, ale tylko przydałaby się. Nie mam żalu, za to dziękuję Robsonowi za deputat Pepsi który pomógł przetrwać upał. I wielkie wielkie dzięki dla Philippe (to chyba jego zasługa, bo ciągle pytał czy wszystko OK?) za poczęstunek na placu i weeeelką ucztę w restauracji. Najadałem się do syta. ZA DARMO! Koszulki nie dostałem, ale byłem Greenem, więc mi się nie należała.
W ogóle w CityRock było ekstra, pojadłem, pogadałem, pośmiałem się i aż mi głupio że szybko sobie poszedłem, ale już tak strasznie chciało mi się piwa, a koncerniaków niestety nie uważam.
W końcu dzięki Łukaszowi, który nie tylko towarzyszył nam w poszukiwaniu multitapów, ale i pokazał, że Katowice są niesamowicie barwnym miastem. Dzię-Ku-Je-My!
Ernest jak to często bywa zrobił karierę dzięki straganowi na kółkach. Dzięki że byłeś przyjacielu! 20 typa ciągnących w stronę Sierry zaraz gdy przyjechałeś było uroczym widokiem :-)
Natomiast to jak zachowali się organizatorzy woła niestety o pomstę do nieba. Sporo rzeczy mnie wkurzało, min. brak zaplecza gastronomicznego, brak "prowadzenia" całej imprezy przez charyzmatycznego wodzireja którego głos dzięki kilku kilowatom (których nie było) docierałby do wszystkich. Brak jakichkolwiek "atrakcji" dla gości zlotu. Tam po prostu nie było co robić. Żeby chociaż kategoria "Najładniejsze 205 wg publiczności" z głosowaniem jakimś albo coś... Nie wspomnę o jakichś konkursach, nawet niezbyt wyszukanych... Najgłośniejszy wydech, najlepsze audio, demontaż podsufitki na czas... No nie wiem, ale coś w czym każdy mógłby wziąć udział. Miss zlotu, najniższy prześwit... COKOLWIEK! Mam w głowie setkę pomysłów na następną edycję i chętnie pomogę w organizacji, prowadzeniu imprezy itd.
A gdzie prezenty dla szanownych jubilatów? Gdzie np. . . Darmowy przegląd na ścieżce zdrowia dla każdego GTI? Uzupełnienie stanu oleju? Sprawdzenie podstawowych układów auta? Pomiary grubości powłoki lakierniczej? Wyważanie kół? Ustawienie zbieżności? Przecież organizatorem był ASO Peugeota, dla którego takie rzeczy były by łatwiejsze niż puszczenie bąka... Sądzę że gdyby ASO udostępniło takie usługi na tę okoliczność, to każdy właściciel GTI byłby usatysfakcjonowany, a koszt umówmy się - niewielki. Wstyd!
No i rzecz która mnie nie tyle wkurza, ile zastanawia, czy organizator w ogóle mógł coś takiego zrobić, mianowicie zostawienie nas samych sobie od godziny 14:00 (Toż impreza "trwała" do 17:00). Pomijam już fakt że nie zdążyłem zamówić listewek (z resztą jeśli są srebrne a nie czerwone, to olewam), ale wydaje mi się że organizator musi zapewnić gościom toaletę na czas trwania imprezy! To już nie jest wkurzające, dla mnie to po prostu kryminał! TAK NIE WOLNO.
Rzucanie jakichkolwiek imiennych czy fartuchowych wyzwisk w stronę Rafała jest głupie. Przepraszam Cię Robson, ale nie podoba mi się to. Chłop robił co mógł, latał w lewo i w prawo, do góry i na dół, odpowiadał, tłumaczył, pomagał, rezerwował noclegi, zamawiał taksówki, a jak słusznie ktoś zauważył, formalnie był zwykłym gościem zlotu.
Tyle moim zdaniem.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję - Tak to już jest, że gdzie się nie pojawimy, to my robimy imprezę :-) Odbijemy sobie w Bełchatowie! Odpoczywajcie i udanego tygodnia!
Awatar użytkownika
kika
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru ndz, 2012 11:46 am
Posiadany PUG: 205 1.1 XE "leżak"
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Leszno

Re: 30 lat GTI. Katowice, 6 września 2014

Post autor: kika »

Pierwsze śliwki robaczywki, ale ja tam będę miała miłe wspomnienia z Katowic. Fajnie było zobaczyć Was po raz kolejny, a i o nowe znajomości wcale nie było trudno. Dzięki woocashowi zobaczyłam Katowice, o jakich mi się nie śniło, kolejny kawałek Polski przestał być białą plamą. Jestem przekonana, że kolejne imprezy tego typu będą coraz efektowniejsze. Warto pamiętać, że samo nic się nie zrobi. Dlatego już dzisiaj oficjalnie zgłaszam się jako wolontariuszka do pracy przy kolejnym zlocie, np. na 30-lecie Greena (i moje przy okazji :wink: ).
Blue is the color of my true love paint.
ODPOWIEDZ