Trip 2015?? Turcja!

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: dzikson »

Fox, bardzo dobry artykuł :)
U mnie temat płatności już zbadany. W użyciu będzie karta obsługiwana przez system Visa, która przy wypłacie z bankomatów nie pobiera prowizji, a przy płatnościach bezgotowkowych prowizja wynosi tylko 2%. Jest też druga karta, obsługiwana przez Mastercard, która z kolei nie pobiera prowizji za płatności bezgotowkowe, ale bank przelicza je z euro na złotówki po swoim kursie sprzedaży, co finalnie daje jakieś 3,5% spredu.
Cóż, warto się orientowac, żeby wydawac z głową ;)

W Turcji dobrą opcją może być wymiana euro na liry w kantorze, biorę taką opcję pod uwagę.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: RafGentry »

Nie mam już głowy do załatwiania banków. Zastanawiam się, czy mój BZ WBK zedrze ze mnie bardzo, czy zakładać na szybko inne konto?

Z dobrych wieści - odezwał się kolega ze Stambułu. Czekają na nas ekipą 3x 205 GTI i Clio Williams. Mamy zadzwonić, jak będziemy docierać na miejsce. Wtedy też wskażą nam miejscówkę odpowiednią do zdjęć.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: gad »

Wyjazd zbliża się wielkimi krokami, tak więc czas na oficjalną prezentację tegorocznych magnesów.
DSC_4928.jpg
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: RafGentry »

Świetna robota Gadzino :)

Może napiszę tutaj, żeby nie robić zamieszania w innym temacie - w czwartek mam nadzieję że będzie okazja spotkać się na Krakowskich Klasykach Nocą o 20:30 i zaprezentować wyjazdową ekipę szerszej publice.

Kto tylko da radę, niech przybywa 205-tką. Wiem, że część ekip do Krakowa ściąga już dzień wcześniej.

P.S.
Skontaktowałem się też z peżotową ekipą z Belgradu. Odzew jest spory, są chętni na spotkanie, choć nie wiem jak to wyjdzie u nas z czasem
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Stopx »

Jako jedyni z Florkiem przybywamy do Krakowa w piątek nad ranem - gdzie i o której mamy się stawić?
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Fox »

My co prawda jedziemy dzień wcześniej ale skoro nikt nie odpisuję to napiszę że z tego co wiem to miejsce zbiórki ma być to co zwykle czyli stacja Orlen na wylotówce z Krakowa na Zakopane.

GPS do wklepania w nawigację albo w google: 49.984441, 19.912412

Godzina pewnie między 6 a 7 ale to już niech ktoś koordynujący ten wyjazd napisze konkretnie:)

Zabieram się właśnie za skompletowanie informacji, które wcześniej umieściłem na mapie na bingu i umieszczenie w jakimś wordzie albo pdf'ie do wydrukowania. Na pewno będzie coś takiego przydatne żeby nikt się nie zgubił po drodze, każdy trafił do hostelu czy wiedział w którą stronę w ogóle jedziemy. Myślałem że zrobię to wcześniej ale ostatnio auto pochłonęło wszystkie wolne chwile i się to przeciąga.
Awatar użytkownika
kojot662
Junior
Posty: 279
Rejestracja: 25 gru śr, 2013 2:16 am
Posiadany PUG: 205 xs
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gorlice

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: kojot662 »

Gdzie i o której mniej więcej będziecie przekraczać granice Słowacka ? Mam wolne i może bym się wyrwał porobić parę fotek ..
peugeot 205 1.4 xs
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Fox »

Wyslalem wlasnie Rafiemu doc'a z zamieszczonymi informacjami, ktore wczesniej umiescilem na mapie na bingu:

http://binged.it/1bFxiyh

Niestety z braku czasu nie wszystko zdazylismy zrobic. Wiekszosc trasy juz jest ( jak Rafal wam to sforwarduje to sami zobaczycie ). Opisana jest trasa do Istambulu, potem na poludnie i powrot wzdluz wybrzeza az do miejsca Esci Foka ( pinezki 13 i 14 ). Zostalo juz na prawde niewiele. Mialbym wiec wielka prosbe aby ktos zrobil jakies printscreeny z ostatniego kawalka mapy ( pinezki nr 42,7, 8, 12,6, 11,5,4,3, 55 ) oraz z jakims info jesli jest tam dodane w tych pinezkach pod linkiem "wiecej informacji"

To czego brakuje to tez jakiejs rozpiski campingow w miejscach takich jak pamukkale, dalyan, bodrum, efez ( lub zaproponowane przez Stopx Sirince ), ayvalik gdzie najprawdopodobniej bedziemy nocowac. Nie jest to juz tak bardzo konieczne bo zawsze mozemy poszukac tego po prostu na mapie czy w gps'ie ale zawsze lepiej by bylo to miec.

Za jakies 2h wyjezdzamy. Trzymajcie kciuki zeby nam sie udalo spotkac w Belgradzie:)

Aha, info dla osob niewtajemniczonych. Na wyprawe wybiera sie jeszcze moj znajomy. Stad na liscie osob, ktore kupily magensy jest Dzambardak. To miala byc niespodzianka bo do ostatniej chwili kupowalismy dla niego cabrio zeby mial czym jechac. Niestety wczoraj okazalo sie ze w zakupionym egzemplarzu posypala sie belka. Pewnie dzisiaj nie zdazy juz tego ogarnac i bedzie musial jechac autem zastepczym. No chyba ze ktos zna kogos kto dysponuje w Krakowie sprawna belka, ktora moglby odsprzedac lub wypozyczyc to wtedy prosimy o kontakt. Pamietajcie wiec o nim:) Dalem mu numer do Gada wiec pewnie bedzie dzwonil zeby sie z wami jakos umowic na jutro.

Do zobaczenia!
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: gad »

W kwestii miejsca spotkania to Orlen w Opatkowicach o którym pisał Fox jest chyba najlepszą możliwą opcją. Co się zaś tyczy godziny spotkania, to wydaje mi się że musimy zebrać się około 6.45. Potem tylko szybkie tankowanie w Jablonce. I lecimy na Serbie.
Pytanie, czy zna ktoś jakaś fajną knajpkę w okolicach Budapesztu gdzie można by jechać na obiad, najlepiej niedaleko od autostrady i żeby dało się tam kartą płacić? Jedzenie w ich markecie przed dwoma laty nie do końca było zadowalające 8)
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Stopx »

Gadzino i Foxiu dzięki za info odnośnie spotkania w Krk :)
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Vroobell205 »

Ja i Polly wyruszamy dziś z Białegostoku około 16:00. Niestety nie uda się jej wcześniej wyrwać wiec w KRK na 23-24. Zostajemy ostatecznie u Józka i razem już na poranną zbiórkę na Orlen.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: gad »

U nas ma nocować grupa Warszawska, czyli Janusz z Martyną, i Dzikson z Agnieszką, oraz przybłęda mikołowska czyli Morfeusz. Dzwonił też Wojtek - Helter że oni z Bananowcem nie jadą przez Kraków, więc albo zaczekają na nas w Budapeszcie albo spotkamy się w Belgradzie jutro wieczorem.
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Florek2b »

co do ekwipunku, to ja niestety nie mogę zabrać szlifierki, resztę będę miał tak jak mówiłem :)
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Zywik »

Powodzenia na trasie i czekam na foto-relację!

Ściska nas na samą myśl o takiej podróży..
Żywik, Jelonek & son
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Trip 2015?? Turcja!

Post autor: Vroobell205 »

Florek2b pisze:co do ekwipunku, to ja niestety nie mogę zabrać szlifierki, resztę będę miał tak jak mówiłem :)
Ja mam
ODPOWIEDZ