Wnętrze - moje przemyslenia.....

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Wnętrze - moje przemyslenia.....

Post autor: golas9 »

Nie chcę pisac kolejnych poematów i hymnów pochwalnych na temat 205 ale pewna przygoda mnie do tego skłania.

Miałem niedawno okazję prowadzi VW Borę, full wypas, szpanerskie alusy , klimatronic i inne nowinki. Ucieszony zająłem miejsce za kierownicą, zapaliłem silnik, ruszyłem. Wnętrze wyglada super ale....
1.) Skóra na kierownicy sliska jak cholera!
2.) Na nogi miejsca sporo, gdybym tylko nie musiał trzymac kolan jak dziewica tylko mógł rozkraczyc sie tak jak to robie w 205.... ( p@#$5!!! konsola środkowa!)
3.) Gaz i hamulec chyba bliżej niż w Seicento, non stop o hamulec zahaczałem.... ( sorry wszystkich posiadaczy sejów)
4.) Fotele owszem, tylko jakoś twardo i niewygodnie, jak na sedesie siedziałem mimo trzydziestu różnych regulacji).

Morał - po kilku kilometrach wysiadłem z bólem kręgosłupa, odparzonymi genitaliami ( sorry za dosadnośc ) i przekonaniem, że do Bory już nie wsiądę. :evil:

Ja juz chyba do końca zycia będę jeździł 205.... :D

PS. żeby nie bylo, że nie lubie niemieckich aut - na codzień jeżdze też Mercedesem W 124, i jak do tej pory tylko w Borze bylo mi tak niewygodnie. Sytuację uratowala tylko klima - to jedyna pozytywna rzecz o VW.
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

niezle :-):D:D szczerze mowiac tez nie nawidze aut w ktorych srodkowa konsola zmusza do siedzenia jak dziewica ... jesli chodzi o 205 to jest to dla mnie bardzo wygodny samochod. fotele rewela .... ostatnio jakis VW passat stanal kolo mnie i jak ruszylem widac ze chcial pocisnac (droga troche lekko lukowata z przejazdem kolejowym jakby na lekkiej gorce przed nami) oczywiscie ja podloga, a on nie wiem ile - gosc jakos 40 pare lat .... i nic nie wygladalo na to ze on bedzie hamowal przed torami ... kto wygral heheh 205 !!! samochod moj przelecial pieknie przez tory i po wewnetrznej na luku (zdeka nierowna nawierzchnia) polecialem do przodu a gosc pozniej zajal moj pas ... ale ja bylem z przodu :-) bylo ostro ale zawiecha jest wspaniala i fotel :D
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
lysy103
Junior
Posty: 209
Rejestracja: 09 cze pt, 2006 1:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: lysy103 »

Oj chyba nie jest tak żle. Ja też czasami jeżdze VW tylko golfem III i tam jest bardzo podobnie i wcale nie jest tak żle jak piszesz. Do każdego auta można się doczepić bo żadne nie jest idealne :D
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

widac dziewictwo okazalo sie rzecza wtorna :lol:
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Pieraś pisze:niezle :-):D:D szczerze mowiac tez nie nawidze aut w ktorych srodkowa konsola zmusza do siedzenia jak dziewica ... jesli chodzi o 205 to jest to dla mnie bardzo wygodny samochod. fotele rewela .... ostatnio jakis VW passat stanal kolo mnie i jak ruszylem widac ze chcial pocisnac (droga troche lekko lukowata z przejazdem kolejowym jakby na lekkiej gorce przed nami) oczywiscie ja podloga, a on nie wiem ile - gosc jakos 40 pare lat .... i nic nie wygladalo na to ze on bedzie hamowal przed torami ... kto wygral heheh 205 !!! samochod moj przelecial pieknie przez tory i po wewnetrznej na luku (zdeka nierowna nawierzchnia) polecialem do przodu a gosc pozniej zajal moj pas ... ale ja bylem z przodu :-) bylo ostro ale zawiecha jest wspaniala i fotel :D
jeżdziłem firmowym passatem 1,8 T i 1.9 TDI i ESP i każdy dostaje w du.. na zakrętach (goniłem się z prezesem po niezłych serpentynach prawie co rano jak jechałem do pracy Cabrio i niedogonił mnie) a - fotele sa takie h... w passacie że szkoda mówić - teściowa ma fabie i też koszmar - ja kupiłem właśnie używaną felicję i jest trochę lepiej - żeby być zadowolonym z foteli koncernu VAG to chyba albo stare Corrado albo nowy golf R32
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Marin205 pisze: jeżdziłem firmowym passatem 1,8 T i 1.9 TDI i ESP i każdy dostaje w du.. na zakrętach
polemizowalbym czy tylko na zakretach
:lol:
Awatar użytkownika
lysy103
Junior
Posty: 209
Rejestracja: 09 cze pt, 2006 1:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: lysy103 »

Ale się czepiliscie tych VW. Ja nie mam nic przeciwko i mi wygodnie w nich. I osobiście uważam ze to ładne :D dobre :D i wygodne :P auta :D :P
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

temu panu juz podziekujemy :)
Awatar użytkownika
Heler
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:46 am
Posiadany PUG: Inny, Seat Cordoba
Numer Gadu-gadu: 975861
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Heler »

Lysy to czemu nie kupiles Golfa tylko jezdzisz 205 :twisted: 8)7 :?:
Przesiadka do wiekszego i rodzinnego...ale juz sobie obiecalem powrot do 205, tym razem tylko w wersji GTI :D
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

Lysy to czemu nie kupiles Golfa tylko jezdzisz 205
brak kasy pewnie a kupic golfa 1 zdezelowanego tez mu sie nie widziało
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

blaszka pisze:
brak kasy pewnie a kupic golfa 1 zdezelowanego tez mu sie nie widziało
:roll: 8)7
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Banita pisze:
Marin205 pisze: jeżdziłem firmowym passatem 1,8 T i 1.9 TDI i ESP i każdy dostaje w du.. na zakrętach
polemizowalbym czy tylko na zakretach
:lol:
- polemika była by trudna - no tak kiedyś goniłem się z 1.9 TDI od Michałowic do Krakowa - i prędkości w porywach do 140-150 - Passat nie przegonił, ale chyba tylko dlatego że nie mógł zmobilizować się do takiej prędkości by mnie wyprzedzić - gdyby to był wyścig równoległy - to wiadomo dostał bym po du...

Dodano po 4 minutach:
lysy103 pisze:Ale się czepiliscie tych VW. Ja nie mam nic przeciwko i mi wygodnie w nich. I osobiście uważam ze to ładne :D dobre :D i wygodne :P auta :D :P
- wygodne że hej - w życiu bym nie kupił VW - no chyba że mocno by mnie coś puknęło w głowę - i miałbym z 10-15 tyś do wydania to odrestaurowałbym Golfa 1 - bo to paść nieocynkowany - i jak kupić - to restaurować - a II i III w życiu

Dodano po 23 sekundach:

NIE
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
BubuPN

Post autor: BubuPN »

ja z VW tylko raz miałem dłuższą styczność, a mianowicie z Passatem B3 zdaje się (tym z czasów Golfa III) i jeśli chodzi o wnętrze to ciężko mu było cokolwiek zarzucić, co do 205 to cóż miejsca na nogi faktycznie było sporo co było jego dużym plusem bo nic nie zawadzało, ale niestety gorzej już wyglądało trzymanie siedzeń (trochę się nabalansowałem w zakrętach hehe), obecnie w szczawiu mam to co lubię czyli dobre trzymanie boczne, twardo pod tyłkiem i również dużo miejsca na nogi. najgorzej to chyba jest w Seicento :mrgreen: ujeżdżałem dwa tygodnie zastępczaka i siedziało się jak na taborecie, a przy gwałtownym skręcie w prawo uderzałem twarzą o szybę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Marin205 pisze:
Banita pisze:
Marin205 pisze: jeżdziłem firmowym passatem 1,8 T i 1.9 TDI i ESP i każdy dostaje w du.. na zakrętach
polemizowalbym czy tylko na zakretach
:lol:
- polemika była by trudna - no tak kiedyś goniłem się z 1.9 TDI od Michałowic do Krakowa - i prędkości w porywach do 140-150 - Passat nie przegonił, ale chyba tylko dlatego że nie mógł zmobilizować się do takiej prędkości by mnie wyprzedzić - gdyby to był wyścig równoległy - to wiadomo dostał bym po du...
1.9... :mrgreen:
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

nie wiedzialem, że będzie taki odzew na moje przemyslenia, chyba musze częściej myślec....
A co do VW to naprawdę niezłe maszyny, rozczarowała mnie tylko przestronnośc wnętrza. Przyznaję też, że w mojej bardzo bogatej wersji 205 (GLD), siedzenia są bardzo wygodne aczkolwiek, z profila przypominają więzienną ławkę na spacerniaku i trzymanie boczne... co to własciwie jest trzymanie boczne :? jeszcze go chyba nie doświadczyłem....
ODPOWIEDZ