Oleje na Allegro ??

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
_GTI_
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 26 lip śr, 2006 1:09 am
Posiadany PUG: GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Oleje na Allegro ??

Post autor: _GTI_ »

zastanawiam sie czy oleje na allegro oferowane za cene duzo nizsza niz w sklepie to napewno jakies podroby czy moze niekoniecznie.
np tutaj:
http://www.moto.allegro.pl/show_user_au ... id=4373412
koles sprzedaje tego bardzo duzo, niby komentarzy innych niz pozytywnych pare tylko...
moze ktos kupowal u w/w sprzedawcy?
zastanawiam sie czy warto kupic np. u niego czy lepiej pojsc do sklepu i wydac troche wiecej (tez w sumie nie majac pewnosci czy olej jest napewno taki jak trzeba)...
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

o kurde, 2xtaniej niż w większości sklepów ;)

myślałem że sprzedawca będzie miał kilka sztuk z jakiegoś wałka, ale nie setkami ;) no wiesz, zdarza się że giną ciężarówki pełne towaru :):)

tak poważnie, nie podejrzewam żeby to były jakieś 'podróby'
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Awatar użytkownika
arturo
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź czw, 2004 11:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: arturo »

ja kupiłem Castrola Magnateca GTD 5l za 132 zł,nie u tego gostka,ale mój był przywieziony z Niemiec i faktycznie był oryginalnie zaplombowany z krzyżackim numerem paskowym i wyglądał ok.
W silniku też spisuje się nieźle,także polecam tańsze oleje na allegro ale czy akurat ten to nie wiem.
Awatar użytkownika
_GTI_
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 26 lip śr, 2006 1:09 am
Posiadany PUG: GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _GTI_ »

no wlasnie 2 x taniej!
stad moje watpliwosci
gdzies w komentarzach wyczytalem ze ma na to fakltury z hurtowni
moze zaryzykuje
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

tanio, bo to mobil, a nadaje sie to chyba tylko do smarowania zawiasow w drzwiach 8)
Awatar użytkownika
Heler
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:46 am
Posiadany PUG: Inny, Seat Cordoba
Numer Gadu-gadu: 975861
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Heler »

Banita skad taka opinia. Ja mam zalany silnik w drugim samochodzie(Seat Ibiza) Mobilem i jestem zadowolony z niego. Moze daj jakies konkretne argumenty.
Przesiadka do wiekszego i rodzinnego...ale juz sobie obiecalem powrot do 205, tym razem tylko w wersji GTI :D
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Pod obciazeniem sie po prostu zwegla i zle przenosi temperatury -do toczywozu sie nadaje, ale jak ktos lubie depnac, to mobilem zniszczy silnik
Awatar użytkownika
_GTI_
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 26 lip śr, 2006 1:09 am
Posiadany PUG: GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _GTI_ »

z tym mobilem to byl generalnie przyklad cenowy
Banita to co w takim razie polecasz?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

zalezy do czego i czy syntetyk czy mineralny

generalnie mozna brac:

1.Motul
2. Orlen platinum
3. castrol (ale nie magnatec, bo do naszych silnikow srednio sie nadaje -moze go ubywac i jak u sekatora nie trzymac cisnienia)

Wiecej mi teraz nie przychodzi do glowy :) co nie znaczy, ze te sa jedyne i najlepsze :wink:
Awatar użytkownika
_GTI_
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 26 lip śr, 2006 1:09 am
Posiadany PUG: GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _GTI_ »

polsyntetyk

motul zgadza sie tez slyszalem ze dobry olej
castrol juz mniej ale orlen :shock:
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

orlenu sie wszyscy czepiaja -zupelnie bezpodstawnie
prawda jest, ze taki mineralny "classic" to papier scierny, ale pol/syntetyki platinum sa dobre
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

czyli ten polsyntetyk co mamy zalany to cos posredniego :D ?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

no platinum to nie jest, ale jest niezly -zreszta widac po walku, ze wyglada jak nowy, a przeciez nie oszczedzam, zreszta ty tez :)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Oleje na Allegro ??

Post autor: Orfister »

jakich sprzedawców olejów z Allegro polecacie ?
ja np kupując olej sobie, bądź tacie, staram się wybierać sprzedawców - firmy, posiadające NIP, Regon itp. Sprawdzam w necie czy istnieją faktycznie, jakie mają opinie itp.
Aczkolwiek zawsze mnie to zastanawia, dlaczego sprzedawane na Allegro oleje zachodnich producentów są 50 % tańsze niż w sklepie, a oleje polskie ( Orlen, Lotos ) są w cenach porównywalnych do sklepowych...interesujące.
Jeszcze większą ciekawostką dla mnie są oleje amerykańskie, Amsoil, Quaker State, Valvoline, Mannol itp... jakim cudem u nas sa tak niskie ceny, a gdzie Shipping, i inne koszty sprowadzenia zza wielkiej kałuży ? A może po prostu sa u nas "robione" i równie dobrze można sobie kupić Orlen Platinium ?

Proponowałbym byście pisali tutaj swoje spostrzeżenia i doświadczenia ze sprzedawcami olejów z Allegro.
Krążą po forach informacje, że kupowanie olejów na Allegro to ruletka...ja osobiście nie mam takiego zdania, a Wy ?
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Oleje na Allegro ??

Post autor: skola »

bo w nieczech mimo ich dużych zarobkow oleje sa tańsze niz u nas nawet o 50%, wiem bo moj kuzynek jezdzi z poznania po olej do berlina i kupujac np cala beczke wychodzi go duzo taniej niz w pl.

Sam ostatnio bylem w berlinie to oleje sa tam na prawdę tańsze nawet w detalu.

A dopowiem jeszcze moja siostra bedac w stanach wymieniala olej co 7000 km i płaciła z filtrem za wymianę u dilera 9,99 Dolara ......

Co do tematu ja leje olej najtańszy ten do opla GM za 50 zl za 5 l juz jade na nim chyba juz 5 wymianę i nic z silnikiem sie nie dzieje a do wloch i do chorwacji zajechał bez problemu .....moj koles natomiast lal do swojej 306 olej z lidla ale mial autko tylko 2 lata wiec nie wiem jakie byly efekty oO
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
ODPOWIEDZ